Çocuk Dostu Otel Denizatı

0
2761
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Çocuklarla tatile giderken çocuk dostu ve özellikle gölge alanlar bakımından zengin mini otelleri tercih ediyorum. Bu yıl Denizatı Tatil Köyü’nü deneyimledik.

Denizatı Tatil Köyü Konumu

Otel konum olarak Özdere’de, yani İzmir havaalanına bir saatlik yol mesafesinde. Otelde oda-restoran-çocuk parkı-deniz mesafeleri birbirlerine oldukça yakın. büyük otellerdeki uzun mesafeler iki minik çocukla beni çok zorluyor, bu yakınlık bizim hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Odalar bungalov biçiminde, içleri oldukça geniş; iki kişilik yatak bir de tek kişilik yatak mecut. Her bir odanın önünde birer masa, sandalyeler var. İnsan sanki kendi yazlığına gelmiş, verandasında oturuyor hissine kapılıyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Otel inşa edilirken doğaya saygı gösterilmiş, tek bir ağaç bile kesilmemiş, bu yüzden yıllanmış çam ağaçları çocuklar için harika bir oyun ortamı sağlıyor. Birkaç günün sonunda çocuklar arkadaş oluyor ve birlikte oynuyorlar,  bu da ebeveynleri oldukça rahatlatıyor. Etrafta koşuşan sincaplarla kaç kez karşılaştık hatırlamıyorum ama pek sevimliler, fıstık verildiğinde hemen gelip alıyorlar.

denizatı-tatil-köyü

Otelin en sevdiğim yanı bol bol gölge alanlarının olması. Denize girdikten sonra ağaçlar altında dinlenmek ve çocuklarla vakit geçirmek özellikle sıcak öğlen saatleri için büyük ihtiyaç. Otellerde genelde uzaklar alanlarda olan çocuk parkı, burada otelin merkezinde ve ağaçların gölgesinde. Çocuklar günün her saati burada vakit geçirebiliyorlar.

Denizatı Tatil Köyü; Deniz

Özdere’nin denizi beni şaşırttı, açıkçası bu kadar güzel olacağını beklemiyordum. Pırıl pırıl, dibi görünen bir deniz. Tüm diğer Ege sahil şeridinde olduğu gibi hafif soğuk bir suyu var. Ama girip çıktıkça çocuklar çok hızlı alışıyorlar. Biz bir hafta geçirdik, o hafta içinde deniz iki kez dalgalıydı. Biz dalgalı denizde de oynamayı çok sevdiğimizden o günlerde de girdik.

Plaj minik çakıllı. Eskiden çakıllı plajlara düşmandım, çocuklar da kumda oynasınlar diye pek hoşlanmaz, bu nedenle de otel seçmekte zorlanırdım. En sevdiğim yer Ege kıyıları ve maalesef Ege’de kumlu plaj bulmak çok kolay değil.

Deniz Ege’ye göre bence ılık, berrak ve güzeldi. Havuzdan hoşlanmadığımız için bol bol denizden faydalandık. İki çakıl bölge arası biraz kum alan da vardı, burada kum-kürek-kova çocuklar uzun vakitlerini geçirdiler.

Denizatı Tatil Köyü Yemekler

Ben yemeklerden çok memnun kaldım. Çeşit olarak zengindi ve her şey tazeydi. Maalesef hem öğlen hem de akşam sürekli taze pide yapılıyordu. Maalesef diyorum çünkü tatilde biraz kilo aldık:) Bunun dışında çocuklar için çorba, köfte, et, zeytinyağlılar, sıcaklar ev yemekleri gibi pek çok seçenek mevcuttu. Orada bulunduğumuz sürede iki akşam balık çıktı.

Denizatı Tatil Köyü Animasyonlar

Otelde güleryüzlü profesyonel bir animasyon ekibi vardı. Çocuklar için sabah ve akşam üzeri aktiviteler düzenleniyordu. Akşam yemeğinden sonra da mini disco vardı, bizimkilerin her seferinde koşarak gidip eğlendirler. Tabi yetişkinleri de unutmamışlar; mesela sabah sporu çocuk parkının hemen yanında yapılıyor, çocuklar parkta oynarken siz de rahat rahat sporunuzu yapabiliyorsunuz.

denizatı-otel-özdere

Tabi benim en dinlendiğim zamanlar, çocuklar öğlen uyurken, odanın yakınında bir ağaç gölgesinde oturup kitabımı okuduğum anlardı:)

Anladığım kadarıyla buraya gelenler her yıl gelmeye devam ediyorlar. Fiyat seviyesi olarak ortalama seviyedeydi. 6 yaşa kadar çocuklar ücretsiz, 6-12 yaş arası yarı fiyatı uygulanıyor. Detaylı bilgiye otelin sayfasından ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir tatildi, Denizatı Tatil Köyü’nden oldukça memnun kaldım, hatta seneye gitmeyi de düşünüyorum, gitmek isteyenlere tavsiye ederim. Burada mini bir gün videosu var, izlemek isteyenlere:)

Herkese bol keyifli tatiller.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here