Yeni Mekanlar Minoa Kitabevi ve Kafe

0
1494

Kitapçılara, sahaflara hayranım, beni bıraksanız bütün bir günü kitapçıda geçirebilirim. Minoa Kitabevi&Cafe açılalı bir yıl olmuş. Modern tasarımı, iç ve dış mekanlardaki kafe alanlarıyla harika bir kitapçıyla tanışmanın mutluluğu içerisindeyim.

Minoa, konum olarak Akretler ana cadde üzerinde. Akaretler yokuşundan yukarıya doğru çıkarken sağ kolda karşınıza çıkıyor. Kapıda kitaplar sizi karşılıyor. Yerler siyah beyaz karolardan oluşuyor, mekanın tasarımı ve mimarisi oldukça modern.

Bu Kitabevi&Kafe’de Türkçe ve İngilizce pek çok kitabı bulmanız mümkün. Dekorasyon, mimari, sanat, yemek kitaplarının yanı sıra, Türk ve yabancı bir çok yazarın eserlerine ulaşabilirsiniz.

minoa bookstore3

Bir kitap alıp, sonra kafe bölümüne geçip, yanına bir kahve ve kruvasan ile keyifle kitabınıza başlayabilirsiniz.

minoa akaretler

Kafe bölümünde harika tartlar ve kekler mevcut. Biz ufaklıklarla çilekli tart, kruvasan ve browni denedik. Hepsi oldukça lezzetliydi. Cemre’nin browni yerken dans etmeye başlaması bizi çok güldürdü.

minoa cafeminoa bookstore6

Yemek kitaplarına da hayran hayran baktım, şahane görünüyorlardı, tabi ki almadım. En son İtalya seyahati sırasında bir yemek kitabı aldığım ve denemediğim için evde hala alay konusuyum:)

Bu aşağıdaki bölüm, çocuk kitapları bölümü, oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip. Burada oturup uzun uzun kitapları incelemeniz mümkün. Hem Türkçe hem de yabancı dilde pek çok kitap yer alıyor raflarda.

minoa bookstore7

Çocuk kitapları bölümünde en çok soldaki bu köşeyi sevdim. Masal kitapları, mani kitapları ne ararsam vardı. Mani öğrenmeyi çok istiyordum ancak bir kaynak bulamamıştım, bu kitabı görünce altın bulmuş kadar sevindim. Kültürümüzü, Anadolu tarihini daha iyi anlamak için masallara, manilere sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Sahip çıkmalıyız ki çocuklarımız da daha sağlam köklerle hayata bağlansınlar.

minoa bookstore2

Son olarak Minoa, hemen yanına, yakında bir sahaf kitabevi de açacakmış, bağışlamak istediğiniz kitaplar olursa bekleriz dediler. Sahaf kitapçılarına bayıldığımdan içim kıpır kıpır oldu. Kitapların ucuz olması, herkes için erişilebilir olması ve paylaşılması durumu beni çok çok mutlu ediyor. Yolunuz Beşiktaş’a düşerse Minoa’ya uğramadan geçmeyin derim:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here