Ladin Otel Çeşme

0
1187
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bayramda Çeşme’de Dalyan koyunda yer alan Ladin Otel’de 4 gece konaklama ile kaldık.

Ladin Otel Konum ve Deniz

Otel konum olarak Dalyan koyunda, Dalyan’ın denizi nefis. Çeşme’deki diğer koylar ile kıyasladığımda dalgası çok daha az. Deniz sıcaklığı da yine başka koylara kıyaslayınca güzeldi. Mini bir koy olduğu için çok dalga almıyordu; çocuklar rahat rahat yüzdüler.

(Not:Fotoğrafta filtre kullanılmamıştır:) Denizin orijinal rengidir!)

Kum Çocuk Alanı 

Otelde denize platformdan giriliyordu, bunun sıkıntı olacağını düşünsem de olmadı. Platformdan yürüyerek ya da merdivenle denize girmek mümkün. Çocuklar her yeni duruma bizden hızlı adapte oluyorlar kesin bilgi:)

İlk etapta otelin kum alanı olmadığı için gitmekte tereddüt etmiştim. Ancak platformun üzerinde çocuklar için bir kum oyun alanı oluşturmuşlar; içine de mini bir çocuk oyun parkı yapmışlar. Bizimkiler dinlenme zamanlarının neredeyse tamamını bu gölge alanda geçirdiler. Denizden kuma kova ile su taşıdılar, epeyce eğlendiler. Ayrıca burada diğer çocuklar ile oynayıp sosyalleştiler.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odalar

Odalar rahat ve ferahtı, her odanın mini bir balkonu vardı ve kaldığımız odanın manzarası şahaneydi. Yukarıdaki deniz resmi bizim odadan:) İki kişilik yatağın yanına rahatlıkla tek kişilik bebek yatağı sığabilir.

Yemekler

Zeytinyağlı büfesi oldukça zengindi, çok seçenekli olmasa da sıcak yemek seçenekleri de mevcuttu. Videodan yemekleri yakından görebilirsiniz:)  Bu sefer görmek isteyenler için oteli videoya da çektim, izleyebilirsiniz.

Fiyat Seviyesi

Fiyat seviyesi olarak diğer Çeşme otelleri ile karşılaştırdığınızda daha makuldü; çünkü sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fiyata dahildi. Çeşme’de denize sıfır olmayan otellerde konaklarsanız plajda ekstra şezlong şemsiye için ödemeniz gerekiyor. Ladin Otel denize sıfır olduğu için bu tip ekstra maliyetler olmuşmuyor.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Öğlen yemeği için Dalyan koyunda bir çok seçenek mevcut. Koyun merkezine doğru akşamları yürüyüş yapabilir ya da otelde canlı müzik keyfi yapabilirsiniz. Kısa tatiler için Çeşme’deki Ladin Otel iyi bir alternatif olabilir.

Herkese keyifli tatiller dilerim:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here