Yeni mekanlar; Fil Kitabevi ve Kafe

0
1653

Kitabevi gezerken kendimi kaybediyorum, başka bir evrene ışınlanıyorum sanki.  Zamanı mekanı unutuyorum. İstanbul’da yeni kitabevleri açıkdıkça çok çok mutlu oluyorum.

Kitap+kahve+pasta daha güzel ne olabilir ki hayatta?

Tabi çocuklu bir anne kişisi olarak açılır açılmaz olmuyor mekan keşifleri, biraz zaman alıyor. Olsun geç olsun, güç olmasın değil mi? FİL Books da açılalı 6 ay kadar olmuş, mekan Karaköy’de. İki katlı, isterseniz alt katta sokakta da oturabiliyorsunuz.

Fil Books Karaköy 4

FiL’de fotoğraf kitapları ağırlıklı, sanatçı kitaplarının yanı sıra fotoğraf tarihi ve teorisiyle ilgili yayınlar ve bazı çocuk kitapları yer alıyor. Mother Nature ile ilk görüşte aşk yaşadığımız doğru. Ayrıca FİL’de atölye ve workshoplar da düzenlenebiliyor.

Fil Kitap Kahve

Mekanın mimarisi ve dekorasyonu özenle yapılmış. Renkleri ve her yerde gördüğüm FİL motifleri ile beni benden aldı.

Fil Kitabevi2

Kahve-pasta kısmına gelirsek, FİLBooks’ta çok uzun zamandır yemediğim tazelik ve lezzette pastalar yedim, sırf onları tatmak için tekrar gidebilirim:)

Ayrıca üst katta salıncaklarda oturup kitap okuma fikri çok cazip. Kızlar bu sefer bana müsade etmediler ama bir dahaki sefere inşallah:)

Filbooks

Aynı zamanda mekanın içerisinde satın alabileceğiniz pek çok tasarim objesi, not defterleri, tabaklar, bardaklar da mevcut:)

Fil kitabevi

Bir kitapçıda Suzy Lee’nin L’onda kitabını görmek beni benden alan bir durum. L’onda’nın çizimlerine, renklerine, dünyasına bayılıyorum, çocuğu ve çocukluğu anlamak için harika bir kitap bence. Başka bir yazıda daha geniş yer vereceğim kendisine.

okumak ozgurluktur

FİLBooks Facebook veya Instagram hesaplarını çok aktif kullanıyor. Eğer hala uğramadıysanız yolunuzu Karaköy’e düşürün ve mutlaka uğrayın derim. Ben iki çocukla gidebildiysem herkes gidebilir, kesin bilgi:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here