Piknik Park ve Hayvanat Bahçesi

0
1218

Hazır 30 Ağustos tatilimiz resmi tatilken, eğer İstanbul’daysanız, bebeğinizle gidebileceğiniz harika bir yer önermek istiyorum size.

Mekan Polenezköy’de. Otel kısmının adı Country Club. Benim size önereceğim yer ise; Piknik Park; içinde mini hayvanat bahçesi olan kahvaltı ve yemek seçenekleri de olan bir yer.

Park oldukça büyük bir alana kurulmuş. Polenezköy’de güzel kahvaltı edilebilecek çok fazla nokta var ama burası çocukların en keyif alabileceği yer bence.

Bahçenin bir çok bölümünde hayvanlar sebest olarak dolaşıyorlar, taylar etrafta besleniyor, önünüzden hızla bir tavşan geçebiliyor. Ya da büyük sevimli köpekler ile minik civcivler geziniyorlar.

Hayatımda ilk defa bir geyiği Nisan ile birlikte bu kadar yakından gördüm. Park’taki en güzel şey de bu aslında; normalde hayvanat bahçelerinde hayvanları çok uzak mesafelerden görüyorsunuz, burada ise herşey dokunabileceğiniz kadar yakın. Çocuğunuzla maymun besleyip, papağanları yakından inceleyebilirsiniz.

piknikpark2

Örneğin minik bir klübede köpeklerden biri yavrulamış, yavrularını emziriyor.. Onu uzun uzun seyrediyor çocuklar.

Biraz daha aşağıda ise kanguruları, kuzuları, domuzları görebiliyorsunuz.

Hayvanlar bölümünü bitirdikten sonra da yapay bir gölet var, burası biraz dik ama manzarası pek şahane içinde kuğular yüzüyor çok görülmeye değer.

piknikpark3

Yukarıdaki alanda ise bir çok bölüm var. Bunlardan biri yemek bölümü. Buradan isterseniz kahvaltı ya da mangal seçenekleri mevcut. Tamamen gideceğiniz saate bağlı. Biz yaz olduğu için saat 14.00 gibi mekana gittik. Yemeğin ardından biraz sıcak da geçmişti, böylece rahat rahat gezebildik. Eti isterseniz dışardan getirebiliyorsunuz ya da verdiğiniz giriş ücretini et alırken ödemiş sayıyorlar. Mangal ateşini temin ediyorlar, oldukça yoğun olduğu için hızlıca pişiyor. Yanına salata ve diğer yemek isteyebileceğiniz herşey mevcut..

Yemek bölümünün hemen yanında bir nilüfer havuzu var, burada kaplumbağaları yüzerken görebilirsiniz.

Yemek bölümünün üst kısmında ise çocuklar için oyuncaklar var, arabalar, salıncaklar, mini bir dönme dolap, zıplama alanı, tırmanma duvarı var hatta arabalardan mini bir tren bile yapmışlar. Bir de biz tercih etmesek de havuz bölümü ilgilenenler için mevcut.

Yazın haftasonu veya baharda keyifle çocuklarınız ile vakit geçirebileceğiniz bir mekan, biz ortalama 6 ayda bir ziyaret ediyoruz. Size de şiddetle tavsiye ederiz. Nasıl giderim derseniz buradan bakabilirsiniz.

Herkese iyi tatiller.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER