Kuşadası’nda Çocukla Tatil; Ömer Tatil Köyü

0
1668

Bu yıl bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Ömer Tatil Köyü’nü tercih ettik. Otel çam ağacı ormanının tam ortasına kurulmuş. ‘Kuşadası’nın denizi güzel olmaz.’ lafına karşı denizi de aynı Çeşme Altınkum plajı gibi…

Bizim gibi iki çocuklu büyük aileler için oldukça konforlu ve rahat bir otel. Her yer düz ayak, sadece denize inerken 3 merdiven iniliyor o kadar. Otelin içinde havuz (biz tercih etmesek de), ve su kaydırakları da mevcut. Uzun bir sahil şeridi var.

Plaj aynı Çeşme Altınkum plajı gibi, kum altın sarısı ve harika, denizin dibi görünüyor. Git git yükselmeyen denizlerden, bu nedenle de çocuklar için oldukça güvenli. Çeşme denizi ile kıyaslarsak kesinlikle daha sıcak ve dalgasız. Çok da fazla güneye inmeyelim derseniz iyi bir seçenek.

Otelin içinde günün belli saatleri açık olan bir mini kulüp de yer alıyor. Çocuklar burada vakit geçirbiliyorlar, animasyon ekibi de oldukça eğlenceli. Akşam yemeğinden sonra büyük otellerde bir gelenek olan mini disko aktivitesi de var, çocuklar hep birlikte sevdikleri parçalar ile yaklaşık bir saat kadar dans ediyorlar. Deşarj olup güzel uyuyorlar..

Otel çok büyük bir çam ormanının içine kurulduğu için oldukça serin, bunun iyi yanı güneşten kavrulma riskiniz yok, çocuklar için bol bol gölge alan var. Otel inşaatında ağaçlara çok saygı duyulmuş hiç ağaç kesilmemiş, herşey ağaçların çevresine inşa edilmiş durumda. Hatta çamların tepelerinde gezen minik sincaplar ile karşılaşmanız münkün, pek sevimliler.

omer-tatil-koyu2

Yemekler büyük otel kalitesi ve standartlarında. Çocuk menüsü maalesef her otelde olduğu gibi; kızartma, pilav ve  makarnadan oluşuyor. Ama yetişkin menüsünden çorba ve ızgaraları rahatlıkla çocuklarınıza yedirilebilirsiniz. Eğer bizim gibi ek gıdaya geçmiş küçük bebek ile gelecekseniz, yemek makinenizi yanınızda getirebilirsiniz, otel oldukça misafirperver; istediğiniz tüm malzemeleri hızlı bir şekilde sağlıyor.

En güzeli de odalar; oldukça geniş. Biz aile odasında konakladık standart odalardan farklı olarak bir de giriş bölümü vardı. 3 kişilik odaya 2 bebek yatağı rahatlıkla sığdırdık. Çocuklar biraz büyüyünce kullanmak için ranzalı oda seçenekleri de var; gelecek için bu odalar pek hoşuma gitti.

Sonuç olarak Ömer Tatil Köyü gölge alanlarının bol bol olması, Ağustos ayında bile kavrulmadan bir tatil yapılabilmesi nedeniyle; bizim yazları rahatlıkla gidebileceğimiz bir yer olarak beğendiğimiz oteller listesine eklendi. Çocukla tatil için tavsiye edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here